Pošumavské sirkárny

05.07.2021

Představovat sběratelům publikaci Pošumavské sirkárny autora Tomáše Cihláře ml., je asi zbytečné. Mnozí by pravděpodobně uvítali informaci, kde tuto knihu sehnat. První vydání publikace se uskutečnilo vlastním nákladem již v roce 2004. Autor vyšel vstříc našim prosbám a uvolnil pro ČFS knihu v elektronické podobě.

Na rukopisu knihy pracoval po dobu tří let a pokusil se v ní zúročit a skloubit své dlouholeté zkušenosti z oboru filumenie a současně znalosti Šumavy a potažmo celého Pošumaví.

Kniha zachycuje historii starých velkých i těch úplně malých sirkáren z oblasti centrální a jižní Šumavy, Pošumaví a Chodska /Sušice, Kašperské Hory, Dlouhá Ves, Horažďovice, Klatovy, Nýrsko, Zlatá Koruna, Husinec, Prachatice, Strážný, Borová Lada, Nové Hutě, Horská Kvilda, Vimperk, Kdyně, Koloveč, Domažlice, Klenčí, Nemanice, Nahošice/. Součástí knihy je i bohatá barevná obrazová příloha s reprodukcemi starých zápalkových nálepek. Součástí knihy formátu A 4 je i bohatá barevná obrazová příloha s ukázkami starých dobových etiket z let 1850-1890. Text knihy (samozřejmě vázané) je vytisknutý na kvalitním silném papíru, barevná příloha pak na křídovém papíru.

Jeho publikační činnost byla oceněna v roce 2020 Syndikátem novinářů České republiky, který každoročně na jaře předává ocenění těm nejlepším autorům a vydavatelům. O podrobnostech jsme psali v článku Vítaný host.

Autor: Tomáš Cihlář ml., vydáno dne: 21. 12. 2004

#historie

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu