Dopis z Japonska

27.12.2021

Opravdu exotickou zprávu nám zaslal Pavel Filipi. Od minule zmiňovaného ředitele SOLA pana Petra Zelinky dostal email, ve kterém obdržel naskenovaný dopis od Shingo Kikuchi z Japonska, který jako autor publikace poslal do SOLA malou knížku o českých nálepkách. Název sérií je v češtině a popis nálepek je japonsky. Publikaci - zmenšený formát A4 na kvalitním křídovém papíru - P. Filipimu poskytnul ředitel SOLA v elektronické podobě, kterou s jeho laskavým svolením zveřejňujeme zde na webu ČFS.

Aby byl článek úplný, Milan Tomášek ze zvědavosti hodil japonštinu do Google Lens, (aplikace co umí i překlady nafocených textů), a tohle z toho vypadlo u zápalkových nálepek hospod ze začátku publikace. Zejména ty poslední věty nemají chybu! :-):


Česká republika je největší světovou pivní zemí s nejvyšší spotřebou piva na hlavu na světě. Podle webu Kirin Holdings 26 po sobě jdoucích let od roku 1993 do roku 2018 1
Na místě má Japonsko 303 lahví oproti 63 lahvím na osobu! Mimochodem, 2 je Rakousko a 3. místo je Německo.
PRAŽSKÉ
TENTO
Staroměstská restaurace
Jedná se o zápalkovou etiketu s nápisem Bivnice (Restaurace Pia). Tyto zavedené štamgasty mají známé kulturní osobnosti a politiky. (64 let)
① ① "Kostel sv. Tomáše" Býval zde pivovar a pivo se vyrábělo s jistotou. ② "Uzlatého Tigra" znamená zlatý tygr. Bývalý prezident Hubbell byl také pravidelným účastníkem.
③ "U Fleků" Bílá plocha nad rybářským znakem je medvěd.
4 "Uspa" znamená sup
⑤ "Udvo Kochek" znamená dvě kočky
⑥ "Upin Kasuu" Tailorův Yakubu Pinkasuu našel drogu v roce 1843. 


jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu