Drážďany 05/2022

22.05.2022

Vážené sběratelky a sběratelé. Tak nám končí jeden hezký víkend a mně dovolte, abych vám napsal několik řádek ze setkání sběratelů, hlavně zápalkových krabiček, z Drážďan.

Počasí se vydařilo i když mně čelní sklo auta skropilo několik kapek. Pak už to jelo krásně po dálnici na Drážďany. Při příjezdu na místo uvedené jak v časopise, tak na internetu, jsem našel sokolovnu, kde se žádná burza nekonala. Ještě štěstí, že jsem se tam neobjevil sám, ale i dva němečtí kolegové. Tak jsme dali dohromady naše navigace a po další jízdě městem jsme konečně našli hezkou zahrádkářskou kolonii, kde se setkání konalo.

Tak jako vždy, to je setkání hlavně přátel, sběratelů, kteří se dobře znají a jsou rádi, že se zase mohou setkat. Hlavně pro sběratele krabiček to je skutečný ráj. V tomto ráji, díky dlouholetým známostem, se hlavně vyměňuje. Takže toho moc neprodáte, ale hodně vyměníte s kamarády
z Berlína, Hamburku a okolí Drážďan. I já jsem si přivezl hodně krabiček od přítele z Hamburku, který jezdí hodně do Švédska a nikdy na mně nezapomene.

Škoda, že na toto setkání nejezdí více sběratelů z Česka. Mám s sebou vždy paní na tlumočení, takže není problém s domlouváním výměn a navazováním dalších přátelství. Není to tak daleko.

Tak zase příště a snad už tam nebudu sám z Česka

Jirka z Chrastavy

Fotografie ze setkání naleznete ve fotogalerii.

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu