Byli jsme na burze v Brně

15.04.2022

O možnosti uspořádat setkání sběratelů zápalkových nálepek brněnští sběratelé uvažovali delší dobu. Byla to výzva, jestli se dokážeme vrátit k tradici, která měla v Brně dlouhou historii. Burzy zápalkových nálepek bývaly v Brně v bývalé restauraci U Ševčíků, kde byly plné sály až do roku 1990. Dále pokračovaly společně se sběrateli pivních etiket na ulici Údolní v budově ombudsmana nebo v pivovaru Starobrno až do roku 2013. V Brně se potkali sběratelé z celé republiky také v restauraci U zlaté konve.

Společné burzy všech sběratelů bývají také na výstavišti, bývaly v Brně-Líšni a jinde, ale na těchto burzách zápalkové nálepky téměř nenajdete. Proto jsme uspořádali akci samostatně a vybrali místo blízko nádraží - majitel restaurace Bogota nám poskytnul svoje prostory, které jsou dostatečné pro takovou akci. Mírným nedostatek bylo slabší osvětlení v první místnosti, nebo chladnější druhá místnost - tyto nedostatky se dají napravit.

Pro každého jsme nachystali malou pozornost - krabičky zápalek s upomínkou na burzu 9. dubna a kopií nálepky z roku 1946, reklamní tužky SOLO a také přetisk k setkání, který připravil předseda ČFS. Pro zájemce byl také výlepní list s přířezy krabiček a nálepkami z této burzy. S mírnou obavou jsme čekali, jaká bude účast, ale zájem sběratelů nás příjemně překvapil. Sešlo se nás přes čtyřicet, prodejci, kupující, nebo pouze ti, kteří se přišli podívat a popovídat se svými kolegy z Moravy, Slovenska i Čech.

Brněnští filumenisté děkují všem účastníkům, kteří za námi přijeli nejen z Brna a okolí, ale také ze vzdálenějších míst republiky. Zájem sběratelů nás potěšil a utvrdil v tom, že budeme pokračovat, opět připravíme setkání v Brně a k tomu nějakou drobnost.

Na shledanou v Brně na podzim. Pavel Filipi

Fotografie z brněnské burzy najdete ve fotogalerii, pamětní výlepní list s nálepkami zde

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu