Zahájení výstavy ve Spáleném Poříčí

04.04.2019 18:54

    Tuto středu byla malou vernisáží zahájena výstava k historii sirkařství ve Spáleném Poříčí. Výstavu připravili pánové Martin Frantes a Milan Tomášek spolu se zástupkyní infocentra paní Mgr. Ivanou Pasekovou. Základem výstavy jsou tabule o historii sirkárny doplněné dobovým obrazovým materiálem. Skleněné vitríny přibližují ukázky klasických krabiček a nesmí chybět i ukázky novodobých nálepek. Nezapomnělo se ani na nedávné kulaté výročí našeho svazu.

    Návštěvníci si mohou prohlédnout i další "sirkařské" předměty jako stojánky a pouzdra na sirky. K zahájení výstavy vycházejí zápalkové nálepky (sirky s těmito nálepkami jsou k dostání v Infocentru Spálené Poříčí, kde si také výstavku můžete do konce května zdarma prohlédnout) a sběratelský aršík. Stručnou historii sirkárny návštěvníkům připomněl i informační letáček. Informace o průmyslové výrobě ve Spáleném Poříčí najdeme i na jednom zastavení naučné stezky „Perličky víly Terezky", kterou zpracovalo infocentrum města spolu s Plzeňským krajem.

Po kliknutí na některé obrázky, si můžete prohlédnout podrobnosti.

    Atmosféru vernisáže si můžete prohlédnout na připojených fotografiích, další najdete na stránkách Facebooku infocentra https://www.facebook.com/HPutovani/.

  

  

 

Výstava neunikla pozornosti Plzeňského deníku, který přinesl reportáž k výstavě, a zde jsou další obrázky z výstavy. Autorem fotografií je Zdeněk Vaiz www.fotovaiz.com.

 

 

Pokud budete mít cestu do okolí města Spálené Poříčí, doporučujeme navštívit infocentrum a výstavu si prohlédnout. Je to dobrý TIP na výlet za sirkařskou historií.

 

Plánek naučné stezky a zastavka č. 3 - továrna.

                                  

LuT