Za nálepkami do Stokholmu

28.11.2020 20:50

Jelikož se nám letošní rok v cestování nevydařil a zároveň mne postihla pandemie, měl jsem více času probírat sbírku a vzpomínat na loňský rok.
Loňské výlety jsem měl nádherné, jak návštěvu Polského muzea tak návštěvu Švédska což je moje srdeční destinace. O muzeu zápalek v Jonkopingu jsem vám už napsal, ale dnes to bude o hlavím městě Švédska Stokholmu.
V malých a úzkých uličkách starého města najdete hodně Antik krámků, kde najdete i zápalkové krabičky Švédska, Finska a Norska. Cena krabičky není pro našince příznivá 2,50.-€, ale říkejte to sběrateli. Hlavně, že nekouká manželka.
V královském paláci, kde se koná velké divadlo pro cizince při střídání stráží, se můžete jít podívat i  do sutereních prostor na krásnou vystavu královských kočárů. Jelikož neexistují žádné zápalky z této výstavy a já je chtěl, tak se mně pomocí přátel z ciziny podařilo sehnat tyto krásné krabičky z Portugalska, které jsou přesně takové, jako výstava kočárů ve Švédsku. Tak až nám to pandemie dovolí a nebude se vám chtít až do Portugalska, navštivte výstavu kočárů ve Stokholmu. 
Tak zase příště, Jirka Riedl z Chrastavy.

LuT