Výstava zápalkových nálepek v Sokolově 1.3. - 1.4.2018

04.02.2018 17:11

    …a pak že je Filumenie mrtvá, i v Karlovarském kraji jsou zapálení filumenisté, kteří jsou ochotni obětovat svůj volný čas a uspořádat výstavu zápalkových nálepek pro veřejnost. Tato výstava se koná v prostorách Sokolovského zámku  a je součástí plánu výstavnické činnosti  Sokolovského muzea, které je pořadatelem. Garantem této výstavy je pan Roman Pleier, který je zároveň i vystavovatelem, stejně jako další sběratelé ze Sokolovska – pan  Jiří Westrmaier a Michal Matyo, všichni jsou zároveň členy našeho Českého filumenistického svazu.
Výstava je pojatá jako informativní, průřezová sběratelskou činností. K vidění budou nálepky Československa a to jak před předválečné, poválečné, nálepky s označením Made in Austria, ukázky nálepek jednotlivých zemí světa, naše neoficiálky a také regionální nálepky Sokolovska. Výstava bude doplněna filumenistickými zajímavostmi, jako jsou krabičky sirek atd. 

Výstava se koná od 1.3.2018 do 1.4.2018 v prostorách sokolovského zámku od středy do neděle,  v době 9:00 – 12:00 hod. a 13:00 – 17:00 hod. Pondělí a úterý je zavřeno. Pan Matyo k této výstavě vydal i příležitostný aršík.

Pro zvětšení klikněte na obrázek.

Martin Frantes