Výstava v Rokycanech

04.09.2018 11:37

    K letošnímu výročí 50 let našeho svazu jsme chtěli něčím přispět i v Rokycanech a rozhodli jsme se to spojit i s oslavami 100letého výročí naší republiky. Po několika desetiletích tak bude v Rokycanech opět výstava zápalkových nálepek, kterou pořádá místní kroužek sběratelů nálepek při ČFS. Rokycany bývaly velkým centrem sběratelů a snad tak ještě i nějakou dobu budou, vždyť například z Rokycanska pochází současný předseda ČFS Martin Frantes, ale žije a žila zde i řada významných filumenistů a sběratelů, jako např. Havel Šmíd, Pavel Soukup, Josef Kopřiva či Jan Volf…

    S velkým přispěním města Rokycany, které nám v rámci městských slavností „Setkání pod rokycanskou věží“, zdarma poskytlo prostory v místní sokolovně, tak můžeme zájemcům ukázat půvab starých nálepek od sirek. K vidění budou různé vidět etikety z období před vznikem naší republiky, z let 1918-1939, nálepky z doby okupace, ale i z dob reálného socialismu. Výstavu budou doplňovat související materiály, jako třeba stojánky na sirky, staré krabičky, nebo ukázky publikací a starých dokumentů.

    Věříme, že si návštěvníci najdou cestu na tuto výstavu, kde si mohou zavzpomínat na svoje dětství, kdy nás zápalkové krabičky provázely skoro na každém kroku, ale také se jen tak podívat na krásu starých nálepek, případně se i zapojit do další činnosti našeho kroužku a nebo si jen tak popovídat. Výstava se koná ve dnech 21. - 22. 9. 2018 v bývalé restauraci Sokolovna, Jiráskova ulice čp. 208, v čase od 9 do 18 hodin.

Milan Tomášek

Pro zvětšení plakátu, klikněte na obrázek.

LuT