Vysoký Chlumec - Sedlčansko

10.05.2017 14:24

Posledním městem, které využívá zápalky ke své propagaci je Vysoký Chlumec. Jistě jich bude více, ale další jsem zatím neobjevil.

Vysoký Chlumec je městys v jihovýchodní části okresu Příbram. Na skalnatém kopci nad obcí stojí malebný hrad, který prošel v minulých letech celkovou rekonstrukcí a je veřejnosti nepřístupný. Kopec je ze všech stran obklopen zástavbou. Severní částí vesnice protéká Libíňský potok, jižní částí Chlumecký potok. Obec je vzdálena asi 7 km jižně od Sedlčan. V paměti milovníků piva zůstává vzpomínka na pivovar Vysoký Chlumec. První zmínky o vaření piva ve Vysokém Chlumci pocházejí již z roku 1466. Od roku 1474 byl majetkem roudnické větve českého šlechtického rodu Lobkowizů, který jej s přestávkami vlastnil až do roku 2006. V současné době je pivovar v majetku Pivovarů Lobkowiz a.s., ryze české společnosti usilující o návrat k tradici českého pivovarnictví. Kromě značek určených pro domácí trh, značná část produkce směřuje do zahraničí.
Informační centrum městyse nabízí k prodeji na 20 druhů zápalek s motivy rozhleden, kostelů, přírodních zajímavostí Sedlčanska.
Prodejní cena 2,50 Kč / ks.
Více zde: www.vysokychlumec.eu/prodej/zapalky/

LuT