Vernisáž Spálené Poříčí

21.06.2020 10:02

Když mi paní Paseková, dobrá duše spálenopoříčského infocentra a pracovnice městského odboru kultury volala, jaký zvolíme náhradní termín pro křest, tak jsme vybrali 18. 6. 2020. Pro mě výborný den, protože mám svátek a jaký si dát hezčí dárek, než uvedení do života mé publikace, první kterou jsem kdy v životě napsal.
  Kmotry měla útlá brožurka hned čtyři. Starosta Spáleného Poříčí pan Jindřich Jindřich, předseda ČFS pan Martin Frantes a pak ještě dvě kmotry, které „vymyslela“ paní Paseková. První měla narozeniny v původním termínu křtu, který byl ale zrušen kvůli coronaviru, druhá měla narozeniny v náhradním termínu, tedy právě 18. 6. Oslava to byla krásná. Milé prostředí a dokonalý servis restaurace Joachim Lewidt poskytly výborný gurmánský zážitek a také několik překvapení, včetně originální košer pálenky, kterou byla publikace pokřtěna. Asi největší překvapení byl ale dort ve tvaru krabičky zápalek, který stejně tak dobře vypadal, jako i chutnal.
   Knížečka Sirkárna ve Spáleném Poříčí je tedy na světě, koupit si ji můžete v infocentru Spálené Poříčí a zde můžete také získat originální turistickou vizitku a také si otisknout speciální razítko k této publikaci.
  Ještě jednou tu chci poděkovat paní magistře Ivaně Pasekové za to, že před rokem souhlasila s výstavou a na základě této výstavy pak mohla vzniknout i tato brožura. A samoz řejmě velký  dík i všem těm, kdo mi s přípravou pomáhali a podporovali mě.
   Začalo mě to bavit, takže chci slíbit, že udělám všechno pro to, aby v dohledné době vyšla další publikace o Bernardovi Eksteinovi a jeho neuvěřitelném životě spojeném nejen se zápalkami.
Milan Tomášek

Fotografie z vernisáže si můžete prohlednout v galerii.