Návštěva v Utrechtu

19.01.2021 19:24

    Dnes se posuneme ještě trochu jižněji, a to do Holandska. Já osobně tam jezdím každý rok na Velikonoce s partou mladých zápasníků na soutěž. V roce 2020 se nám to nepovedlo, a tak musím sáhnout do svých vzpomínek.
    Jezdíme do krásného města Utrecht. V centru městečka se nachází také kanál „gracht“. Na úrovni vody jsou malé vinárny a kavárny a hezké posezení. Nad nimi jsou pěší zóny malých krámků se suvenýry, sýry a samozřejmě prodejny Antik které zajímají hlavně nás sběratelé. V krámku stačí ukázat krabičku nebo požádat o  Luciferdoosjes a pokud budete mít takový úspěch jako já, prodavačka vám otevře skříň přisune židli a máte co dělat s vybíráním a přebírání. Zde se také vyplatí trochu smlouvat o ceně.
    Další zajímavost, na kterou vás chci upozornit je každoroční festival sběratelů všeho možného v Utrechtu „Jaarbeurs Collectors“, plánován je na 17.–18. dubna 2021. Ve třech patrech budovy se dá koupit vše na co si vzpomenete. Pokud se vám někdy podaří navštívit toto městečko určitě se vám bude líbit.
Tak zase někdy příště Jirka z Chrastavy

Foto z návštěvy
LuT

Pro zvětšení klikněte na obrázek se zápalkami.