Sirky Fikar

18.09.2019 11:18

Využití sirek k jiným účelům, než byly původně určeny, není žádná novinka. O čokoládových sirkách jsme také už psali. Za pozornost rozhodně stojí příspěvek sběratele pana Stanislava Kary o výrobcích čokoládovny FIKAR Kuřim. Výrobní sortiment je poměrně široký, podrobnosti najdete v produktovém katalogu a na oficiálních stránkách společnosti FIKAR.

LuT

Zasílám informace o produkci čokoládoven Fikar, které už delší dobu mají v nabídcei čokoládové sirky.
V nabídce je jednak původní sedmi kusová  série:
Three Cars, Three Locos, Three Planets, Western Style, Red Mustang, Wanted Cowboy a Fireplace Tools. (pozn. Fireplace Tools zatím nevlastním)

Dále je v prodeji i nová 6ti kusová série The Picture, na které jsou zobrazeny kresby  Libora Vojkůvky. Libor Vojkůvka byl český naivní malíř, cestovatel, lidový bavič, entomolog a písmák, který zemřel 21. 9. 2018 ve Šternberku ve věku 71 let..

Čoko sirky o hmotnosti 22g jsou baleny do krabiček o velikosti 67x 55x16mm. Na zadní straně jsou opatřeny samolepkou s informativním textem. Tyto krabičky jsou baleny po 24 ks do velké krabice o velikosti krbových zápalek. Tato krabice opatřená ze stran rastrovou imitací škrtů má velikost 229x137x54mm.
Stanislav Kára

Ukázky výrobků: