Nálepky ZOO Praha

04.05.2016 18:13

    Členové ČFS , kteří jsou odběrateli novinek SOLO nebo pro SOLO Matches & Flames, přijali v červnu a červenci roku 2013 originály série nálepek pro ZOO Praha, které vydala firma G-matches pana Dytrta. Tehdy šlo o jeden tubus, osm přebalů a osmnáct krabičkových nálepek. Na sklonku roku 2015 tato firma vydala tematicky stejnou sérii, ale s jinými obrázky zvířat. V ZOO Praha ji naši sběratelé získali počátkem roku 2016. Vydáno bylo šest krabičkových a čtyři velké přebaly na tuto krabičkovou sérii. Kdo chtěl novinky získat musel koupit za 70,- Kč vstupenku do ZOO a tam si koupit čtyři sady s přebaly po 50,- Kč. Tak jste získali za 270,- Kč čtyři přebaly, kde uvnitř se čtyřikrát opakoval stejný motiv šesti kusů krabiček. 

    Na to reagoval náš svaz a ve snaze vyjít vstříc našim sběratelům a získat tuto navazující sérii ZOO nálepek, rozhodl o dotisku. Získali jsme písemný souhlas autora pana Dytrta a za pomoci pana Luxe a Ing.Pálky máte přetisky ve svých sbírkách. Celá série tak přišla na 72,- Kč. Vedle případně získaných originálů firmy G-matches máte i kompletní druhou sérii ZOO Praha, která se liší větším formátem o e-mailovou adresu ČFS. Tu si můžete případně odstřihnout a tak mít shodné velikosti formátu s originálem. 

    Pan Dytrt oznámil v polovině roku 2015 ukončení své vydavatelské činnosti firmy G-matches a dokonce nabídl ČFS odprodej lepícího stroje, což také inzeroval v naší Filumenii. Svazu nabídl  odkup 100 kusů dřevěné krabičky z jeho  poslední zakázky do Rakouska. Firma je stále vedena v registru , ale dle vyjádření majitele realizuje pouze dotisky na přání dřívějších zákazníků. Nic nového netvoří.
Člen VV ČFS  Dr. Č a p s k ý  Jaroslav

 

    Zoo Praha – plným názvem Zoologická zahrada hl. m. Prahy – je zoologická zahrada v dolní části pražské Troje, otevřená 28. září 1931. Jde o moderní zahradu, která ukazuje zvířata v podmínkách, které se co nejvíce blíží jejich přirozenému prostředí. Podílí se na záchraně mnoha ohrožených živočišných druhů a u některých vede jejich celosvětové plemenné knihy (nejznámější z nich je záchrana koně Převalského).

    V pražské zoo bylo k 31. prosinci 2015 chováno 4716 zvířat v 681 druzích. V posledních letech se počet návštěvníků pohybuje nad hranicí 1 miliónu ročně, čímž se zoo stala nejnavštěvovanějším turistickým cílem v Česku. V roce 2007 byla prestižním časopisem Forbes Traveler zařazena mezi osm nejlepších zoo na světě. V roce 2015 se umístila na 4. místě na světě podle hodnocení serveru TripAdvisor.

Pro zvětšení mapy, klikněte na obrázek. Další informace najdete na stránkách ZOO Praha.

Luděk Trejbal