Měděné zápalky

10.04.2020 15:56

Pasířka Hana

Paní Hana Foglová založila svoji dílnu 17. 1. 1991 v Červeném Újezdu okr. Praha-západ. Ve své dílně se zabývá kovodělnou a pasířskou výrobou různých dárkových předmětů. Vytváří originální prsteny, náhrdelníky, spony ke kravatě, brože, náramky, náušnice, měděné tepané kraslice, přáníčka z měděného plechu a v neposlední řadě zápalkové nálepky z měděného plechu.
Tyto nálepky jsou lakované a následně vypalované v peci. Po té jsou vylepovány na krabičky kuřáckých zápalek(50x35mm) a v menším množství na krabičky dlouhých a domácnostních zápalek (50x96mm).
Všechny nálepky jsou ručně vyráběny, takže každý kus je unikátní. Motivy zobrazované na těchto nálepkách jsou: Vánoce, Valentýn, Zvěrokruh, PF, různá přání, zvířata, čarodějnice a v plánu jsou i turistická místa.
Její výrobky, včetně zápalek jsou v nabídce největšího internetového tržiště v ČR -  „Fler.cz“ pod výrobcem „Pasířka Hana“. Dále je možné získat tyto zápalky na různých akcích v regionu středních Čech (např. Červený Újezd, Ptice, Jeneč, Hostivice) a také v květinářství v Unhošti.

St. Kára


V Novém Strašecí 31. 3. 2020 
stanislav.kara@seznam.cz

Ukázky  tvorby najdete zde v PDF.