Konec Czechowické sirkárny „Zapałkownia“!

30.11.2020 18:13

   Další společností, která musí ukončit provoz z důvodu obtížné ekonomické situace, je společnost PCC Consumer Products Czechowice SA, běžně známá jako „Zapałkownia“.  26. listopadu 2020 rozhodla mimořádná valná hromada o likvidaci PCC Consumer Products Czechowice SA; rozhodnutí bylo učiněno kvůli obtížné ekonomické situaci závodu způsobené klesající poptávkou po zápalkách a obtížemi souvisejícími s epidemií COVID-19.

    Jakmile toto rozhodnutí vstoupí v platnost, přestane existovat poslední průmyslový výrobce zápalek v Polsku (továrny v Gdaňsku, Sianově, Bystrzyci a Czenstochové byly uzavřeny již dříve ). Proces likvidace bude trvat několik měsíců a během něj budou splněny všechny závazky vůči zaměstnancům a dodavatelům likvidovaného závodu, informuje PCC Consumer Products Czechowice SA

Zdroj  www.matches.com.pl

    Plány zahrnují úplné uzavření a likvidaci továrny. Majitel se dosud nerozhodl o osudu objektů a pozemků i strojů, ale je téměř jisté, že výroba zápalek v Czechowice-Dziedzice nebude pokračovat. V současné době neexistují žádné plány na prodej aktiv jinému investorovi. 

    Společnost byla založena v roce 1919 a první výrobní linky začaly fungovat v roce 1921. Zápalky z Czechowic jsou známé a oceňované nejen v Polsku, ale také v zemích Evropské unie, Africe a Jižní Americe. Závod byl zakoupen od státní agentury v roce 2011 společností PCC SE z německého Duisburgu. Podle údajů na webových stránkách závodu v současnosti zaměstnává 200 zaměstnanců a jeho výrobní kapacita je 70 milionů zápalek denně.

Aktualitu zaslal p. Pavel Filipi

LuT