Jak bylo v Rokycanech

24.09.2018 15:35

    Čím víc se blížil datum 21. 9. 2018, tím víc jsme byli nervózní a zintenzivňovala se komunikace ohledně přípravy na naši první výstavu. Neměli jsme žádné zkušenosti, jen chuť něco udělat. Dnes, den po ukončení výstavy, už vidím, že to vlastně bohatě stačí!

    V rámci oslav „Setkání pod rokycanskou věží“ nám město Rokycany poskytlo předsálí budovy Sokolovny a tam jsme ve dnech 21. – 22. 9. 2018 uspořádali výstavu k 50 letům ČFS. Chtěli jsme ukázat veřejnosti náš obor, a pokusit se přilákat pár zájemců o sbírání do našeho svazu. Z toho důvodu byla část výstavy koncipována tak, aby ukázala „líbivé“ nálepky, takže skoro třetina výstavy byla o tématickém sbírání. Tam jsme ukázali např. nálepky s vyobrazením flóry, fauny, dále třeba téma železnice, tabákové výrobky nebo japonské nálepky. Druhá část expozice byla rozdělena do časových úseků Rakousko-Uhersko, první republika, protektorát, socialismus, současnost. V této části jsme snad zase naopak potěšili odborníky, sběratele, kteří na naši výstavu vážili cestu, protože zde byly zajímavé ukázky jak nálepek, tak dalších materiálů jako jsou faktury apod. Zbývající část byla ukázka krabiček všeho druhu nebo také stojánků na sirky, samozřejmě nechyběla prezentace našeho svazu. Na výstavě byl i koutek zaměřený na děti, kde si buď mohli vyzkoušet hlavolamy ze sirek, nebo si z velké krabice zdarma vybrat nálepky podle svého uvážení. Pro sběratele jsme navíc připravili aršíky k této výstavě, ostatní návštěvníci ocenili spíše krabičku sirek s nálepkou vytvořenou pouze pro tuto výstavu.

    Po hektických dnech příprav i samotné výstavy jsme si nakonec v sobotu večer mohli říct, že to za to stálo, a že se nám to snad i celkem povedlo. A že takovouto akci zkusíme udělat znova! A příště třeba ještě líp…

Za rokycanský klub

Milan Tomášek

Fotogalerie (pro zvětšení klikněte na obrázek)