AKTUALITY


Aktuální informace z první ruky

         AKTUÁLNÍ NOVÉ DOKUMENTY A SOUBORY


         NEJNOVĚJŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY O FILUMENII

Vážení sběratelé a sběratelky, závěrem roku 2021 se podařilo multifunkční album "Album pro sběratele zápalkových krabiček a nálepek aneb BARTER je můj život" obohatit o dva nové motivy. Vaše sbírky si můžete rozšířit o položky pod evidenčními čísly CZ - AL 17 BZ / ZN 1 a CZ - AL 18 BZ / ZN 1.

Český filumenistický svaz, z .s. připravuje pro své členy a ostatní sběratele vydání nového katalogu. Jedno z posledních témat, které dosud nebylo zpracováno s barevnými kopiemi, je katalog "Exportní nálepky SOLO 1904-1918, tzv. "Austrie". Přepracování a doplnění původních katalogů autorů Lux, Soukup, Šmíd a Volf připravují pánové Kučera a Homolka....


         ARCHIV VŠECH ČLÁNKŮ

Pan Sochor nám zaslal informaci o nových zápalkách, které se dají koupit v pokladně Květné zahrady v Kroměříži. Zápalky jsou vydané Národním památkovým ústavem a cena je poměrně lidová - 20 Kč za 1 ks. Podle olomouckého pracoviště NPU je pouze tato jedna varianta. Pro větší zobrazení klikněte zde.

Základem expozice je unikátní kolekce více než 90 objektů vyrobených ze zápalek a zápalkových hlaviček - nejrozsáhlejší svého druhu na světě.

Z důvodu množících se dotazů ohledně přihlášení a registrace na nový web jsme v menu založili novou stránku FAQ, kde najdete odpovědi na Vaše dotazy.

Všechno jednou končí a něco začíná. Bohužel, naše první zpráva na novém webu není ta, z které bychom měli radost. Smutnou skutečnost, která se dostala na stránky novin nám zaslal Pavel Filipi a uveřejňujeme ji v původní verzi.

Pavel Filipi upravil a doplnil soupis zápalkových přířezů a nálepek firmy VersaCo (Verze V01_7). V této verzi jsou zapracovány také některé přířezy letošního roku, u kterých jsou známy všechny údaje. Další zápalky pro reklamu, u kterých nejsou známy všechny údaje, budou uvedeny v další verzi (V01_8), která bude vydána cca v prosinci po získání...

Pan Nosek od firmy Artwish poslal soupis motivů, které vydal. Sestavuji tedy registr případných zájemců o tyto krabičky.
Standa Kára
Stanislav.Kara@seznam.cz

Vážené sběratelky a sběratelé, dnes mně dovolte se s vámi podělit o jednu zajímavost. Po mém zesnulém příteli v Německu jsem získal i reklamní plakát zápalek České sirkárny v Českých Budějovicích. Plakát si na burze v Drážďanech koupil přítel Andreas z Berlína a od něj jsem se dozvěděl, že se tento plakát v Německu nesměl používat k reklamě,...

Redakce zpravodaje Filumenie se omlouvá za drobný problém s čitelností zpravodaje č. 3/2021. V textu jsou některá písmenka "přisražená" k sobě, a některá slova jsou tedy o trochu hůře čitelná. Tento problém vznikl chybou v programu na konverzi písma, při přípravě zpravodaje do tisku. Redakce se tímto omlouvá a ujišťuje členy, že další vydání...


jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu